Trendy nie trendy…a żyć trzeba…

Aranżacje, wystrój wnętrz, dodatki a wreszcie kolor … to wszystko podlega zmieniającym się modą. Tapety są jak najbardziej na topie. Jako mocny akcent wnętrz muszą i one podążać za obecnymi trendami. A jakie one są?

Bardzo ogólnie możne je określić, że idą w kierunku nowoczesności, jednak tej przytulnej. I tak na przykład określenie Wabi-sabi bierze rodowód z japońskiej estetyki i podpowiada nam, iż minimalizm to surowe piękno plus dodatki, najlepiej ze starego drewna – nadszarpniętego czasem. Z reguły otaczajmy się materiałami naturalnymi, przedmiotami autentycznymi, pełnymi emocji, mającymi niepowtarzalny urok, ale jednak bardzo nowoczesnymi.

W takiej scenerii świetnie odnajdą się TAPETY w bardzo duży deseń. Obecny hit. Bardzo odważny element dekoratorski. Mowa jest zarówno o dużych wzorach kwiatowych, stylizowanych na egzotycznych, ale także o dużych elementach graficznych, figurach geometrycznych, czy wręcz mega ogromnych abstrakcjach.

W te trendy wpisuje się doskonale również styl afrykański, jednak w mocnej nowoczesnej odsłonie. Cudowne połączenie czegoś pierwotnego, niemal graficznego, oszczędnego w formie z mocnym kolorem. Mieszanka dająca świeże efekty, szczególnie w zderzeniu z obecnymi trendami kolorystycznymi.

Kolorem roku 2018 okrzyknięto fiolet ULTRA VIOLET. Mocny, zdecydowany i zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu. Ale nie o to chodzi, aby „zalać” nim całe wnętrze. Obowiązuje jak zwykle złota zasada: rozsądek ;).
Odważni pozwolą sobie na więcej, ale większości zalecamy umiar. Wystarczy uzupełnić wnętrze detalami, małymi akcentami.
Dla tych, co oczekują więcej łagodności wokół siebie mamy dobrą wiadomość. Drugim kolorem dobrze widzianym w tym roku jest pudrowy odcień różu. Jest to pochodna zeszłorocznego różu.
Łączenie kolorów, dopełnienie ich w całość zawsze było niewątpliwą sztuką. Korzystajmy więc nadal z szarości. Ten spokojny kolor daje nam szansę na wygodne melanże. Nadaje wnętrzu naturalny koloryt, a przy tym płynnie wpisuje się w obowiązujące kolorystyczne kanony.
Jasna szarość będzie dobrym tłem dla dużych elementów graficznych,w mocnych, zdecydowanych barwach. Do szarości świetnie pasuje róż a ten obecnie obowiązujący, nada wnętrzu dyskretnej elegancji i delikatności.
A róż połączony z fioletem? Podkręci klimat? Niekoniecznie, ale ładnie dopełni.
Sam fiolet jest kolorem dla ludzi zdecydowanych, chcących podkreślić swoją wyjątkowość, dla tych, którzy chcą się wyróżnić. Za fioletem idzie mrok, tajemnica, ale i szlachetność. ten kolor zastosowany w tapecie o dużym wzorze jest mega mocnym zabiegiem dekoratorskim..
A co z soczystą, odświeżającą zielenią?
Ciągle znajduje zastosowanie. Najlepiej jednak będzie się sprawdzała w łazienkach, pokojach kąpielowych zmieniając je skutecznie w nasze prywatne spa. Tapety bądź fototapety o wzorze roślinnym rodem niczym z buszu, grafika czy macro fotografia, nawet na niewielkiej powierzchni sprawią, iż wnętrze nabierze niezwykłego charakteru.
Po długiej zimie, szaroburych, krótkich dniach, z pierwszymi wiosennymi podmuchami, spróbujemy zafundować sobie dużą dawkę poweru. TAPETY zgodne z obowiązującymi trendami, jak nigdy dotąd poprawią nam nastrój.
Mocny ładunek dobrej energii. Wiosna temu sprzyja.

Zapraszam do DOBRYCH ZMIAN!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website